Yahoo奇摩 網頁搜尋

搜尋結果

  1. Električna gitara glazbalo je moderne glazbe kao što je rock, metal, punk, rock and roll itd., ali primjenjuje se i u ostalim žanrovima (blues, jazz...) Koristi elektromagnetske pick-upove koji "prikupljaju" titranje žice i pretvaraju ih u signale koje šalju pojačalu.

  2. An electric guitar is a guitar that requires external amplification in order to be heard at typical performance volumes, unlike a standard acoustic guitar. It uses one or more pickups to convert the vibration of its strings into electrical signals, which ultimately are reproduced as sound by loudspeakers.

  3. Електрична гитара је жичани музички инструмент, врста гитаре која ради на струју. Звук се добија трзањем челичне жице која се налази у електромагнетском пољу и потом се вибрације претварају у промену електричног напона помоћу конвертора. Електрична гитара се често користи у џез, рок и хеви метал музици. [3] .

  4. Električna gitara je žičani muzički instrument, vrsta gitare koja radi na struju. Zvuk se dobija trzanjem čelične žice koja se nalazi u elektromagnetskom polju i potom se vibracije pretvaraju u promenu električnog napona pomoću konvertora. Električna gitara se često koristi u džez, rok i hevi metal muzici. [3]

  5. Fender Stratocaster su svirali mnogi poznati gitaristi rock and roll, country i pop glazbe. Uz modele električnih gitara Gibson Les Paul, Gibson SG i Fender Telecaster, taj je model jedan od najrabljenijih i općenito predstavlja jedan od najprepoznatljivijih modela električne gitare.

  6. Električna gitara je gitara koja koristi dizalo za pretvaranje vibracije svojih žica u električne impulse. Najčešći gitarski pickup koristi princip izravne elektromagnetske indukcije. U osnovi, signal koji generira električna gitara preslab je za pogon zvučnika, pa se pojačava prije slanja na zvučnik.

  7. hr.wikipedia.org › wiki › GitaraGitara – Wikipedija

    Električna gitara. Gitara kao glazbalo postoji još od starog vijeka, no prvi pravi pisani spomen o gitari potječe iz 14. stoljeća. U Europu su je donijeli Arapi za vrijeme njihovih osvajanja od 8. do 13. stoljeća, a u današnjem obliku vjerojatno je nastala u Španjolskoj gdje je od 16. stoljeća pandan među srednjom i nižom klasom aristokracije. [2]