Yahoo奇摩 網頁搜尋

  1. Ginkgo biloba wikipedia 相關

    廣告
  2. 過去一個月已有 超過 100 萬 位使用者造訪過 amazon.com

    Grab Exciting Offers and Discounts On an Array Of Products From Popular Brands. We Offer a Wide Array Of Products Like Statues, Plaques & More For Home Décor.

搜尋結果

  1. A páfrányfenyő (halfarkfa) – tudományos nevén Ginkgo biloba, röviden ginkgo, újabb köznyelvi nevén ginkó – sajátos leveleiről szerte a világon ismert fafaj.

  2. A páfrányfenyők (Ginkgophyta) a növényvilág (Plantae) egyik törzse. A páfrányfenyők kialakulása párhuzamosan zajlott a többi nyitvatermő-törzs evolúciójával, közelebbi kapcsolatuk egyikkel sincsen. Megtévesztő a sok hasonlóság a cikászok törzsével (Cycadophyta).

  3. A Ginkgoaceae vagy páfrányfenyőfélék a Ginkgopsida rend egyetlen ma élő családja, amely a mezozoikum idején terjedt el. A családba egyetlen ma élő nemzetség tartozik, a Ginkgo, ezen belül egyetlen ma élő faj, a Ginkgo biloba, amelyet gyakran élő kövületnek tekintenek.

  4. Hivatkozások. Wikifajok. A Wikifajok tartalmaz Ginkgoales témájú rendszertani információt. Commons. A Wikimédia Commons tartalmaz Ginkgoales témájú kategóriát. A Ginkgoales a páfrányfenyők (Ginkgophyta) törzsének, azon belül a Ginkgoopsida osztálynak az egyetlen ismert rendje .

    • Növények (Plantae)
    • GinkgoalesGorozh., 1904
    • GinkgoopsidaEngl., 1898
  5. hu.wikipedia.org › wiki › VajsavVajsav – Wikipédia

    A vaj avasodásakor a kellemetlen szagot a vajsav szabaddá válása okozza. Előfordul az izzadságban és a húsban is. A Ginkgo biloba termése erjedésekor vajsav szabadul fel, ezért közparkokban csak a hím növényeket ültetik. Az úgynevezett vajsavas erjedéskor is vajsav keletkezik.

  6. Egyetlen ma élő fajuk a Kínában őshonos páfrányfenyő (Ginkgo biloba) – élő kövület. A törzs 140-180 millió évvel ezelőtt jelent meg. A zárvatermők (Angiospermatophyta) képviselik a legfiatalabb csoportot. Kibontakozásuk még ma is tart.

  7. Ginkgo biloba (1992) Egyéni kiállításai 1975-1976, 1978-1984, 1990 Budapest 1979 Szolnok 1982 Siófok 1983 Hamburg Díjai Derkovits Gyula képzőművészeti ösztöndíj (1980-1983) Munkácsy Mihály-díj (1983) Jegyzetek ↑ Források MTI Ki kicsoda 2009 ...